Kamery sportowe – moda czy pasja?

Kamery sportowe montowane do roweru, kasku narciarskiego czy motocyklowego  to prawdziwy hit ostatnich dwóch lat.

Wszędzie w internecie jesteśmy wprost bombardowani przez krótsze czy dłuższe filmy nakręcone przez entuzjastów sportu tymi malutkimi kamerkami utrwalającymi ich ekwilibrystyczne popisy.

Czy to kwestia mody czy prawdziwa pasja użytkowników kamer sportowych?

Przeciwnicy kamer sportowych często zarzucają ich użytkownikom chęć popisania się przed otoczeniem kosztownym gadżetem , najlepiej jeszcze firmowanym przez znanego producenta jak GoPro, Sony czy JVC.

Dodatkowo wspomaganym przez całe dziesiątki nie mniej kosztownych akcesoriów jak zaawansowane uchwyty do motocykli czy samochodów, drogie podwodne obudowy pozwalające na nurkowanie na głębokość nawet 40 metrów czy nawet zdalnie sterowane drony, potrafiące wynieść kamerkę wysoko w górę.

I choć ostatnio ceny kamer sportowych w sklepie internetowym znacząco spadły ciągle jeszcze ich zakup pozostaje znaczącym wydatkiem.

I choć ceny najtańszych kamer sportowych zaczynają się od 200 złotych to koszt zakupu dobrej klasy kamery sportowej wraz z dodatkowymi akumulatorami, stosownymi do montażu uchwytami na rower, motor, samochód czy kask potrafi przekraczać 1000 złotych, a nawet sporo więcej.

I czy tak znaczny wydatek możemy podciągnąć pod coś więcej niż modę czy chęć popisania się przed otoczeniem?

Okazuje się, że tak.

Kamera sportowa, jak żadna inna elektronika potrafi uwiecznić pasję i przygodę człowieka czynnie uprawiającego sport.

I nie jest ważne czy jest to wspinaczka skałkowa, ekstremalny zjazd na desce w Tatrach czy tylko wycieczka rowerowa na Łysicę – wszystkie te wydarzenia zostaną zapisane w najważniejszym momencie w czasie rzeczywistym i z powodzeniem będzie je można oglądać i analizować podczas długich jesiennych czy zimowych wieczorów spędzanych z przyjaciółmi przy domowym kominku.

I ogrzać się w blasku tych niezapomnianych, bo wypływających z pasji człowieka do tworzenia rzeczy niezwykłych przeżyć.

A jeśli interesuje Cię tematyka dziecięca Zobacz ten blog: http://blog.4toys.pl

 

 

 

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *