Tablet Overmax Livecore 7020 recenzja

Overmax LiveCore 7020 wygląd  

Livecore 7020 to typowa jak na dzisiejsze czasy konstrukcja. 7 calowy ekran o proporcjach 16:9 otoczony jest szeroką ramką, a jego rogi są lekko zaokrąglone. Na przednim panelu nie zostały umieszczone żadne przyciski funkcyjne, a w jednym z rogów znajduje się kamera o rozdzielczości 0.3 Mpix służąca głównie do videorozmów.

 

Wszystkie złącza i przyciski w tym modelu zostały umieszczone na jednej z krótszych krawędzi. Znajdziemy tu: przycisk power, złącze słuchawkowe mini Jack 3.5 mm, złącze micro USB OTG, port do ładowania, slot na karty pamięci oraz przyciski służące do regulazji poziomu głośności urządzenia.
Tylna obudowa dostępna jest aż w 5 wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, niebieskiej, czerwonej i fioletowej. Na tylnym panelu umieszczona została kamera o rozdzielczości 2 Mpix oraz logo producenta.

Trzeba przynać, że producent postarał się aby tablet był solidnie wykonany. Nie znajdziemy tu żadnych ostrych krawędzi, elementy są dobrze spasowane i nie trzesczą nawet przy mocniejszym ściskaniu. Tylna część obudowy jest pokryta gumową strutruką co dodatkowo zabezpiecza tablet przed wysunięciem z rąk.
Warto dodać, że producent dołącza do zestawu szeroki pakier akcesoriów. Poza standardowymi, które możemy znaleźć w każdym tablecie wraz z Livecore 7020 otrzymujemy słuchawki stereo w kolorze białym lub czarnym oraz kolore etui, które zawsze się przyda.

Overmax LiveCore 7020 parametry

Livecore 7020 został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Cortex A9 taktowany zegarem 2x 1.0 GHz. Częstotliwość taktowania, nie rzuca nas na kolana, ale tablet pracuje sprawnie i płynnie. 8GB pamięci na dane wystarczy na zainstalowanie wielu gier i programów. 512 MB pamięci RAM to minimum, które powinien spełniać każdy tablet. 7 calowy ekran wyświetla obraz o rozdzielczości 800×480 pikseli. Jest to rozdzielczość, która jest odpowiedni dla 7 calowego urządzenia. Bateria tabletu ma aż 3000 mAh pojemności co pozwala na około 5-6 godzin rozrywki bez konieczności ładowania. Nad pracą wszystkich podzespołów czuwa Android 4.4.

Mimo tego, iż parametry tabletu nie należą do najwyższych to zostały tak dobrane, aby tablet pracował szybko i sprawnie. Szybka pamięć, niska rozdzielczość i dwurdzeniowy procesor pod kontorlą Androida 4.4 działają bez zarzutu. Kąty widzenia matrycy jak na matrycę TN są szerokie, a jasność i odwzorowanie kolorów bardzo dobre. Warto pamiętać, że producent dodaje do urządzenia szeroki pakiet akcesoriów, dzięki którym tablet wyróżnia się spośród innych.

Author: admin

Share This Post On