Tablety z wyświetlaczem IPS


Niejeden z nas zetknął się z problemem kiepskiej jakości obrazu na matrycy tableta przy słonecznej pogodzie lub w miejscach zacienionych. Niejeden raz także zauważyłeś zdecydowane pogorszenie jakości obrazu i zakłamanie kolorów podczas oglądania tabletu w grupie kilku osób, lub pod złym kątem. Przyczyną tego są słabej jakości ekrany tabletów wykonywane w technologii TN. Jak temu przeszkodzić?

Zalety tabletów z matrycą IPS


 

Tablety z wyświetlaczem ips

Jeżeli na zakup tableta Pentagram w sklepie internetowym  możesz przeznaczyć nieco więcej środków, powinieneś zdecydować się na kupno urządzenia wyposażonego w wyświetlacz IPS. Dlaczego? matryca wykonana w technologii IPS to dzisiaj bezwzględnie najbardziej doskonały wyświetlacz zarówno w tablecie jak i w monitorze komputera. Jedyną wadą jest wyższa cena tabletu, który posiada tego typu matrycę.

 

Co to jest wyświetlacz IPS?


 

Tablety z wyświetlaczem IPS

Działanie matryc wyposażonych w ten system można najlepiej wyjaśnić na przykładzie oglądania filmu. Użytkownicy tanich tabletów Goclever czy tanich tabletów Pentagram , którzy siedzą po bokach ekranu mogą mieć dość poważny kłopot ze śledzeniem akcji w filmie. Dzieje się tak także w przypadku klasycznych monitorów komputerowych LED wykonanych w technologii TN, gdzie kryształy LCD są rozłożone równolegle do siebie.

 

 

Ekran IPS, czyli In Plane Switching to system, który polega na równym na całym ekranie rozłożeniu kryształów. Dzięki temu światło nie jest rozpraszane. Na ekran można patrzeć z każdej strony, bez konieczności ustawiania go pod odpowiednim kątem. Praca z urządzeniem wyposażonym w IPS jest więc szczególnie wygodna i efektywna. Możemy pracować nawet wtedy, kiedy tablet jest ustawione niemal bokiem do nas – może to być nawet 170 stopni.

 

 Dla kogo kupić  tablet z matrycą IPS?


 

Tablety z wyświetlaczem IPS

Kiedy może szczególnie przydać się IPS? Najczęściej w sytuacji, w której z urządzenia zamierza korzystać więcej osób, np. po to, by obejrzeć reklamy lub przeglądać strony internetowe. W normalnym układzie każda osoba, która nie znajduje się dokładnie naprzeciw ekranu będzie miała problem z widocznością poszczególnych elementów. Ekran to także idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy z tableta korzystają w ramach pracy. Chodzi np. o grafików komputerowych, czy architektów. Podczas wykonywania tego typu robót nie może być mowy o jakichkolwiek przekłamaniach – np. dotyczących koloru czy kontrastu. Jeśli więc budżet na zakup tabletu nie jest specjalnie ograniczony, zdecydowanie warto wybrać tablet z ekranem IPS. Jest to technika, która ma swój czas teraz\\obecnie i pozwala na znacznie bardziej przyjemną i efektywną pracę. Coraz większa liczba markowych wytwórców wyposaża swoje tablety właśnie w tego typu matryce. Dotyczy to nie tylko znanych i cenionych producentów i ich droższych modeli jak tablety Samsung Galaxy , czy tablety Apple Ipad , ale także coraz częściej tabletów określanych mianem kategorii budżetowej.

 

Szukasz sklepu internetowego z konsolami Xbox ?  – Zajrzyj na techsat24.pl !

Author: admin

Share This Post On