Co to jest smartfon?


W dobie powszechnego zinformatyzowania i rewolucji technologicznej zapewne nikogo nie dziwi fakt, iż możliwe także stało się połączenie telefonu z komputerem. Współczesny człowiek chce ciągle być na bieżąco, w stałym kontakcie, teraz i tu – temu właśnie ma służyć smartfon.

Co to jest smartfon?

Smartfon to po prostu „mądry telefon”. Łączy on w sobie funkcje zarówno telefonu komórkowego, jak i komputera kieszonkowego. Istnieje wiele kontrowersji na temat tego, które urządzenie można nazwać smartfonem. Praktycznie każdy nowy telefon określany jest tym mianem, niejednokrotnie bezpodstawnie.

System operacyjny

Istotną, charakterystyczną cechą smartfona jest to, iż działa pod kontrolą systemu operacyjnego, dzięki któremu możliwe jest instalowanie dodatkowych aplikacji. Najpowszechniej używane systemy to m.in.: Android, iOS czy Windows Phone.

Co to jest smartfon?

Funkcje smartfona

Dzięki smartfonowi, poza tradycyjną komunikacją czyli wykonywaniem połączeń, wysyłaniem wiadomości tekstowych, wiadomości e-mail, możemy przeglądać strony WWW, używać pagera, GPS, korzystać z cyfrowego aparatu fotograficznego czy kamery wideo, a nawet otwierać dokumenty w formatach takich jak np. OpenOffice czy PDF. Zapewne to nie wszystkie z możliwości tego niepozornego urządzenia.

Przeszłość smartfona

Smartfon, choć wydawałoby się, że nowoczesny i nowy, to ma już kawałek swojej historii. To, że pojawił się pod koniec lat 90. nie oznacza, że w jego temacie zostało powiedziane już wszystko, zapewne ciągle będzie nas zaskakiwał swoimi funkcjami, które tak bardzo mają ułatwić i uprościć życie nam, ludziom XXI wieku

Author: admin

Share This Post On