Klawiatura dla gracza – niezbędny rekwizyt w grze

Czytając kolejne artykuły o wpływie sprzętu na radość z gry ma się przed oczami obraz faceta pośród kolorowych gadżetów, świecących klawiatur i turbo myszami z wielkim monitorem przed oczyma. To troszkę niepoprawne wyobrażenie, bo choć istnieje wąska grupa maniakalnych graczy – nie oni są wyznacznikiem tego, co każdy gracz powinien posiadać przy swoim komputerze. W tym artykule chcemy się skupić na klawiaturach i tym, jaki wpływ ma ona na gry komputerowe. Juz teraz pragniemy zaznaczyć, że nie musicie się obawiać naszych propozycji zakupu klawiatur. Dobre modele zaczynają się już od 120 złotych, a nie 1200 jak myśli sobie wielu z Was. Zapraszamy do lektury.

Wszystko łączy się w pary

Jeśli chcemy przygotować się do zabawy, będziemy potrzebować zarówno dobrej klawiatury, jak również dobrej myszy. W przypadku gier komputerowych bardzo wiele aspektów łączy się w pary. Podobnie sytuacja ma się z podkładkami pod mysz. Jeśli mamy dobrą mysz, potrzebujemy też dobrej podkładki. Klawiatury komputerowe dla graczy możemy podzielić na kilka rodzajów, ale wszystkie łączy to samo – czas reakcji oraz czułość w momencie wciskania klawisza. Blisko 60% graczy wybiera gry z gatunku zręcznościowych, dlatego to głównie oni powinni zadbać o właściwy dobór klawiatury.mechaniczna klawiatura dla gracza volcano

Jak działa zwykła, a jak przystosowana do gracza klawiatura?

Kupisz na: https://techsat24.pl/klawiatura-modecom-hammer-u-red

Czasami pisząc jakiś tekst w Wordzie dopada Was wkurzenie, iż komputer „zjada” literki. Dzieje się tak z dwóch powodów: albo komputer jest już leciwy, albo klawiatura za słaba. Zjadanie literek ma związek z czułością klawiatury i czasem jej reakcji. Czasem piszecie jakieś zdanie nie patrząc na monitor i po chwili zdajecie sobie sprawę, że komputer szaleje bo powolutku dodaje literki a na końcu się zawiesza i po chwili kończy zdanie. To denerwujące.

Klawiatura dla gracza, taka ze średniej półki za mniej więcej 150 złotych zachowuje się inaczej. Jej czas reakcji jest momentalny, a czułość odpowiednia. W trakcie zabawy widzimy znaczną różnicę, bo gdy wciskamy przycisk to coś się dzieje, bohater gry wykonuje jakiś ruch. W przypadku standardowych, zwykłych klawiatur mamy do czynienia z zacinaniem się bohatera gry co jest bardzo denerwujące i często prowadzi do przerwania zabawy.

Klawiatura dla gracza to niezbędny rekwizyt w grze. Zachęcamy do komentowania i dzielenia się opiniami na ten temat!

Author: admin

Share This Post On