Jaką wielkość laptopa wybrać ?

 


Obecnie na rynku w ofertach sklepów internetowych znajdziecie laptopy w wielu różnych rozmiarach.  Startując od 17 calowych urządzeń, które z uwagi na wielkość wyświetlacza oraz wagę trudno nazwać przenośnymi aż po małe 10 calowe mini laptopy zwane również netbookami.

jaką wielkość laptopa wybrać do jakich zastosowań ?  Na to i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć.

 

Netbooki w sklepie online


 

Jaką wielkość laptopa wybrać- netbook

W międzyczasie natkniemy się na trochę większe netbooki z ekranem 11,6 cala, które pozwalają już na bardziej komfortową pracę z pocztą elektroniczną czy pakietem Office, ale ciągle jeszcze są bardzo lekkie. Ich waga niewiele przekracza 1 kg, a to głównie z uwagi na to, że są zwykle pozbawione napędu DVD, oraz ciężkiej solidnej obudowy. Wszystkie programy są instalowane bądź za pośrednictwem sieci WiFi, internetu, czy bezpośrednio z pendrive.

W tym segmencie prym wiodą dominują laptopy firmy Asus i HP

 

Ultrabooki w sklepie online


 

Jaką wielkość laptopa wybrać - ultrabookiTo te komputery podbiły w ostatnim czasie gusta. Najczęściej są wyposażone w wyświetlacz 13,3 lub 14 cali o doskonałej jakości. Doskonałe ultra smukłe obudowy, wykonane z materiałów wysokiej jakości sprawiają, że użytkownik ma poczucie obcowania z czymś wyjątkowym. Równocześnie specyfikacja techniczna ultrabooka nie zawiera żadnych uproszczeń – dobry wielo rdzeniowyprocesor Intela, 8 GB pamięci Ram czy wreszcie dysk SSD to obecny standard.

Można je zarekomendować ludziom często podróżującym oraz kobietom, biznesmenom czy osobom wykonującym wolne zawody.

Pełen poradnik „Jaki laptop wybrać znajdziesz tutaj

 

Laptopy z matrycą 15,6 cala


 

Jaką wielkość laptopa wybrać - laptopTo obecnie najpopularniejszy sprzęt w sklepach internetowych. Ich sprzedaż przekracza 60% całości sprzedaży. I to tutaj napotkamy najtańsze urządzenia służące głównie do przeglądania internetu, czy rozmów na Skype, jak i najbardziej zaawansowane notebooki z procesorami Intel I7 i mocnymi układami graficznymi w cenie ponad 5000 złotych. Tutaj każdy odnajdzie coś dla siebie.

Jesteś fanem laptopów ? – Zobacz nasz blog o laptopach i notebookach

Author: admin

Share This Post On